Základné druhy štýlov

Základné druhy štýlov

Vitajte na mojom prvom blogu o móde. Ešte predtým, ako sa začneme hlbšie venovať móde, si predstavíme základné druhy štýlov v móde, ktoré budeme v blogoch používať. Nechcem vás zaplavovať dlhými článkami, ktoré sa nám nechcú čítať, preto skôr preferujem obrázky, na ktorých to jednoducho pochopíme. Možno ste už počuli slová: semi formal, business casual, formal atď., ale viete čo si pod nimi predstaviť? Ako sa obliecť napríklad podľa smart casual štýlu? Ak nie, šup do čítania.

1. FORMAL

Už ako názov napovedá, jedná sa o čisto formálny štýl. Formal oblečenie vidíme bohužiaľ poväčšine iba na plesoch. To predstavuje smoking s lesklými prvkami na golieri alebo na klope/chlopni smokingu, ktorý je doplnený bielou formálnou košeľou s manžetovými gombíkmi. Súčasťou obleku je vesta alebo smokingová šerpa.  Čo sa týka doplnkov najviac vidíme u pánov motýliky a vreckovky do saka. Vreckovka by mala byť jednoducho a slušne zložená a poväčšine by mala byť  bielej farby. Topánky jendoznačne s vysokým leskom.

Zdroj: Pinterest

2. BUSINESS CASUAL

Aj v tomto prípade už názov čo to napovedá o tomto štýle. Môžeme si predstaviť biznismenov v oblekoch. Nemáme na mysli extra formálny oblek, ale oblek v ktorom sa cítime pohodlne a štýlovo.

Zdroj: Pinterest

3. SMART CASUAL

Podľa mojho názoru tento style môžeme vidieť v našich uliciach najčastejšie. Blazer nemusí byť vo farbách nohavíc. Kľudne chinosky alebo aj tmavé rifle. Extravagantné košele, vreckovky v saku, farebné kravaty, nie sú vôbec zakázané. Vreckovky v saku zasunuté úplne ležérne a divoko (netreba sa toho báť). Obuv by som zvolil buď kožennú (double monks, oxford, derby, mokasíny atď.) alebo kľudne elgantnejšie tenisky (tzv. casual shoes).

Zdroj: Pinterest

4.CASUAL

Casual považujem za uplne ležérny štýl, rifle, košela, sveter ( možno obviazať okolo krku), tričko, polokošela, proste pohodlne.

Zdroj: Pinterest

 

Share:

1 Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *