Dvojfarebné topánky

Je úplne pochopiteľné, ak ste sa rozhodli zvoliť neutrálne tóny a siahnete po klasických topánkach z vášho šatníka. Sú zaručeným prvkom, s ktorým môžete vyzerať dobre a nebudete riskovať, že budete budiť dojem štýlového nováčika.  Ale nabudúce, ak sa budete rozhodovať medzi topánkami z hnedej kože a niečím atraktívnejším, ako sú dvojfarebné topánky si vyberiete druhú možnosť. Prečo? Pretože ak správne stylujeme, tieto topánky môžu spraviť z inak nudného outfitu výrazný a budia dojem, že ste naozaj módny muž.

Takýto typ topánok nosil Leonardo Di Caprio, keď stvárňoval literárnu legendu Jaya Gatsbyho. Definícia dvojfarebnej topánky je presne tak, ako naznačuje jej názov. Často to je topánka oxford alebo brogue, pozostávajúca z dvoch kontrastných farieb. Predpokladá sa, že ich navrhol známy výrobca obuvi John Lobb.

História

V dvadsiatych rokoch tieto topánky predstavovali najpríjemnejší športový štýl nosený mimo kancelárie,  obzvlášť obľúbené boli u hudobníkov a gangstrov. Pôvodne sa nosili čierno-biele v jarných a letných mesiacoch, keďže v tomto období bolo moderné nosiť biele topánky. Dnes môžeme vidieť topánky v rôznych farebných kombináciách, ktoré nosia tanečníci alebo tzv. „vintage lovers“, ktorí chcú prežiť túto éru dvadsiatych rokov znovu.

Prečo ich nosiť?

Dvojfarebné topánky si určite odvážnym prvkom šatníka, ktorý zosilňuje váš osobný štýl. Sú perfektné pre každého, kto je aspoň trochu old school alebo preferuje vintage štýl s nádychom histórie. Zložitý dizajn topánky dodáva mužovi nadčasový look, ktorý sa odlišuje od typického moderného štýlu. Ak si myslíte, že kvôli dvojfarebným topánkam musíte prispôsobiť celý outfit, nie je to úplne tak. Dvojfarebné topánky môžeme nosiť kľudne s bežným oblečením, ako sú džínsy a sveter a pri tom, si zachovajú svoj klasický šarm.

Správne kombinácie farieb sú základom dokonalého zladenia topánky s oblečením. Napríklad doplnkové farby ako červená a modrá vytvárajú odvážny kontrast, ktorý je atraktívny pre oči. Dobrý nápad je kombinovať studené farby s teplými, pre farebne vyvážený vzhľad oblečenia. Len preto, že topánky majú dve kontrastné farby, to neznamená, že aj zvyšok vášho oblečenia má byť v rovnakých farbách. Premyslená farebná schéma vám uľahčí kombinovanie a vaše topánky vyniknú ešte viac. Tu sú niektoré nápady na stylovanie:

Ako ich kombinovať?

  • Skombinujte odvážnu dvojfarebnú topánku s čiernobielym oblečením, aby ste upriamili pozornosť na vašu obuv. Ak chcete zabrániť tomu, aby ste vyzerali príliš vyzívavo, skúste experimentovať s rôznymi textúrami a vzormi v rovnakých farbách. Dávajte pozor na rozdiely v mierke vzorov, aby to nebolo príliš rušivé. Ak má topánka tmavší odtieň, zvoľte oblečenie vo svetlých farbách, aby ste topánku zdôraznili a naopak s topánkou v miernom odtieni. Opačný efekt nasmeruje oči na ohnisko vášho oblečenia, ktorým sú spomínané topánky.
  • Majte na pamäti, že dvojfarebnú obuv by sme nemali nosiť s neformálnym grafickým tričkom. Namiesto toho zvoľte radšej košeľu či polokošeľu. Ak to počasie vyžaduje, kľudne zvoľte pletený sveter.
  • Nohavice môžu topánky dotvárať, ale aj pokaziť. Preto je veľmi dôležité, aké ukončenie majú nohavice. Nie príliš tesné ani príliš voľné. Najlepšie sú mierne skrátené a zúžené. Práve také tvoria už spomínaný vintage štýl.
  • Aj keď farebné ponožky dodávajú osobnosti štýl, pri dvojfarebných topánkach by sme mali zvoliť neutrálne farby, ktoré môže byť taktiež zábavné.

 

Dvojfarebné topánky sú skutočne odvážne, ale tvoria výborný doplnok k vášmu oblečeniu. Nie sú určené iba k obleku s kravatou, pretože historicky sú považované za veľmi neformálnu obuv.

Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *