Dizajn v štýle MONOLOKO

Dizajn v štýle MONOLOKO

Architektúra tohto súkromného domu je syntézou prírodných materiálov ako je kameň, drevo a jednoduché geometrické tvary. Moderný dizajn fasády spája kameň a drevo: vonkajšia úprava, ktorá obsahuje teplé odtiene travertínu a smrekovca, dokončuje obraz príjemného, ​​útulného a moderného domova.

Primárny koncept kombinuje minimalistickú geometriu, svetlé prírodné povrchy a drevené dosky dovnútra a von.

Konečný dizajn spĺňa prvoradý cieľ: každý člen rodiny by mal mať svoj vlastný súkromný priestor spolu s priestrannými spoločnými priestormi na socializáciu.

Celková forma projektu je založená na integrácii troch funkčných jednotiek do jedného zväzku. Každý blok má špecifickú funkciu. Prvý obsahuje kuchyňu a foyer v prízemí, ako aj spálňu a kúpeľňu na poschodí. Ďalším blokom je dvojpodlažný priestor s obývacou izbou s krbom; Schodisko vedie k dvojici spální v najvyššom poschodí. Tretí blok, susediaci s druhým, obsahuje dve spálne. Hlavná spálňa, vrátane štúdia a vlastnej kúpeľne, je na prízemí. Na poschodí je ďalšia veľká spálňa, vrátane otvoreného balkóna a kúpeľne pre hostí.

Kvôli sprístupneniu každej miestnosti v dome a zvýšeniu počtu súkromných vstupov na druhom poschodí je ďalšie schodisko vedúce priamo do spální. Rovnaké schody vedú aj k strešnej terase na druhom bloku, priľahlej k rekreačnej zóne vrátane spálne a kúpeľne.

Exteriér a interiér domu sú súčasťou funkčného minimalizmu. Fasáda a interiéry sú vyrobené z dreva a prírodného kameňa, a vo vnútri je niekoľko rôznych druhov bielych plôch. Interiér je inšpirovaný prácou veľkého architekta Alvaru Aalta z 50. rokov.

Kľúčovou myšlienkou interiéru je zvýrazniť spojenia medzi tromi funkčnými blokmi pomocou textúrovaného dreva popri minimalistickej bielej geometrie. Štruktúrovaný drevený strop zohráva navigačnú úlohu, ktorá vedie hostí z verandy do obývacej izby; Potom v srdci domu mení orientáciu z horizontálnej na vertikálnu. Drevo sa používa rôznymi spôsobmi takmer vo všetkých častiach domu a pre každý interiérový prvok: pre podlahu v obývacej izbe, potom pokračuje plynulo so schodiskovými komponentmi. Drevené dosky sa používajú v celom dome, začínajúc vstupom a sú tiež integrované do exteriéru.

Ďalším novým interiérovým prvkom je zábradlie. Myšlienkou bolo navrhnúť ľahkú, samonosnú štruktúru v súlade s celkovou atmosférou domu. Tieto zábradlia používajú systém priečnych kovových tyčí, ktoré poskytujú nielen estetický vzhľad, ale poskytujú konštrukčnú podporu baníkom a vystužujú ich inovatívnym oceľovým rámom.

Vďaka týmto návrhovým riešeniam sa architektovi podarilo vytvoriť moderný vidiecky dom s plne realizovaným architektonickým konceptom.

Borki, Rusko
Architekt: MONOLOKO dizajn, Maxim Kashin
Dizajnér: Dmitrij Ogarev
Plocha domu: 500 m2 (5400 štvorcových stôp)
Plocha lokality: 0,25 Ha (27 000 m²)

 

Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *